arabeskrap indir |Rap indir | Rap Müzik indir | Türkçe Rap indir | Hiphop | beat indir|
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

arabeskrap indir |Rap indir | Rap Müzik indir | Türkçe Rap indir | Hiphop | beat indir|

Rap indir | Rap Müzik indir | Türkçe Rap indir | Hiphop |

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Röportaj: Fuchs

YazarMesaj
KiRK4_KasiRGa
Admin
KiRK4_KasiRGa

Röportaj: Fuchs Empty
MesajKonu: Röportaj: Fuchs   Röportaj: Fuchs Icon_minitimeC.tesi Nis. 04, 2009 2:28 pm

- selam dr.fuchs 18 ay askerlikten sonra türkrap camiasına tekrar hoşgeldin demek istiyorum ve öncelikle askerlikten başlamak istiyorum...askerlik nasıl geçti?
-ilk serüven manisa-kırkağaç da başladı sonra ağrı-doğubeyazıt komando da bana yakısacagı gıbı yaptım askerliği ve 18 ay mavi bereyi gururla taşıdım..

-askerde seni tanıyan çıkdımı?

-açıkcası fazla tanıyan çıkmadı iyiki çıkmadı 18 ay boyunca hayranlarla ugrasmak zor olurdu zaten tanıtmayada çalışmadım...

-doğuda bulunduğun yerlerde türkrap,i bilen duyan varmıydı?

-bulunduğum yerin bazı yerel radyolarda VATAN parçası çalıyordu mesela..bölük komutanına kendimden ve bu parçadan bahsettim hemen hatırladı parçayı..ve ´apo´ yakalandıktan sonra yaptıgımızı söyledim buna çok şaşırmıştı çünkü o zamandan bu zamana uzun süre geçmişti ve onun bulunduğu yerde komando olarak askerliğimi yapıyordum...

-askerlik resmini nette yayınlayabilirmiyiz?

-istaihbarati acıdan yasak hepsi bende saklı...

-Nefret,in 3. albümü için bir gelişme varmı acaba?

-3. albüm için şuan hiçbir hazırlık yok..ben askerden gelince ceza 2. solosuna başlamışdı..7 parçası bitmişti. buarada bende kendi solo albümümü hazırladım...

-albümün ismi ne olacak?

-"huzur N darem" huzurum yok...huzur bulamadım anlamına geliyor rapi istedigim yerde göremememin yarattigi bir sikinti ve 2. anlami benim için ölmek demek...ben öldügüm zaman huzuru bulacagima inaniyorum....hayatta oldugum sürece devamli bir sorun çikacak..yeni bir problem oluyor sorunsuz an yok huzursuzluk var yani.....

-albümde kaç parça olacak?

-yaklaşık 20 civarında parça olacak..bu albümde türk insanlarına rapi anlatabilmek için kendi tarzımdan biraz ödün verdim ama kendi tarzımdanda bir çok parça var..

-albüm için klip düşünüyormusun?

-"havalara attım" ve "dilimde rapim" bu iki parçadan birine klip yapılacak...ve albumun ıcınde yer alacak.....

-albümde kimlerin feat.leri var?

-dokuz canlı canavar (recayi),mıccheck,funky-c,mısta brown ve kardeşim h-run (U.R.A.).......bu albümü dj mıccheck ve funky-c,nin büyük desteğiyle yaptım prodüksiyon ikisine aittir..yarından itibaren 2. bir stüdyoya giricez aralıkdada piyasaya çıkarmayı düşünüyorum...

-son zamanlarda ceza ile ayrı solo çalışmalarınız gündemde bunlar için ne diyeceksin?

-öncelikle herkes şunu bilsin biz rakip değiliz ikimizde aynı işi yapıyoruz yalnız ticari alanda rakibiz..ceza ile bir problemim varsa bile bu nefretin içindedir kimseyi ilgilendirmez..kimse boşuna çenesini yormasın herkes kendi işini yapsın... yaptığımız işlere baksın...buarada yeraltı operasyonu,nda ceza,nın bir sözüne karşılık benim albümde recayinin bir diss,i var aynı zamanda cezada bunu biliyor dinledi biliyor problem yok eğer cevabı varsa onuda dinleriz cezadan...

-farklı müzik şirketlerinden teklif geldimi?

-evet geldi..aslında bu albüm hammer-erol köse ortaklığında olacakdı ama köse prodüksiyon kapandığı için olmadı...

-cem yılmaz,ın merakla beklenen g.o.r.a. adlı filminin soundtrack lerıne nefret olarak parça vereceğiniz doğrumu acaba?

-evet öyle bir teklif var.cem yılmazdan teklif geldi ama film durdurulduğu için şuan beklemedeyiz...

-buna benzer son zamanlarda baska teklif varmıydı?

-doğuş,dan "buna aşk derler" parçasının 2. remıxi yapılıyordu ve funky-c aracılığıyla doğuşdan teklif geldi ama aynı parçaya 2. klibi yapmayı düşündükleri için gerek duymadım ve kabul etmedim...bu arada ceza "burcu güneş"le feat,yaptı ama çıkıp çıkmayacağıyla ilgili çok fazla bir bilgim yok...

-fuchs bu zamana kadar sana diss yapamamalarının sebebi nedir sence?

-elimde kalmakdan korkuyorlar galiba bana yapılacak diss,de çok kötü sonuçlar doğurabilir bazı şeyleri kabul edemem örneğin fresh-b ve fuat birbirlerine çok AĞIR diss yaptılar sonra partilerde bir şey yokmuşcasına davranmaları...ben bunu kaldıramazdım herşeyi göze alırım

-hazır bu konu açılmışken şunuda sormak istiyorum.. fuat geçen türkiyede kaldığı süre içerisinde ceza,nın kuvvetmira,dan ayrılmasında önemli rol oynadığını bizzat dj mıccheck kendisi sitemize mail atarak söylemiştir. bunun için düşüncen neler?

-şuan öyle birşey duymadım ama bu fuat konusunda mıc yeni bir sıkıntı duyarsa gereken yapılır..

-askerlik sonrası zorluk çektinmi ?

-geldiğimde insanlardan bile korkuyordum 2 hafta evden çıkmadım tüfek teçhizatsız kendimi çıplak hissediyordum. uzun süre normal hayata alışmakta zorluk çektim herşey saçma geliyordu boş ve anlamsız geliyordu...

-bu ruh halin albüme nasıl yansıdı?

-mıccheck ve funky-c beni motive etmek için çok uğraşdılar ve böylece geldiğim süreden bu yana albümü bitirebildim. psikolojik bozuk olduğu süre içerisinde yazdığım sözlerde var onlar şuan albümde yer alıyor..

-askerdeyken hiç söz yazdın mı?

-askerde hiç söz yazmadım çünkü dağdan inemedim..yazılan sözler ve albüm hepsi askerden geldikten sonraki süre içerisinde yapıldı....

-merak edilen konulardan birisi de televizyon programlarına çıkmayı düşünüp düşünmediğin?

-şuan için ayrım yapma şansımız yok. rapi türkiyede hızlı bir şekilde gösterip tanıtmamız gerekiyor onun için gazeteciler olsun tv programlar olsun ayrım yapma lüksüm olmadığını düşünüyorum..daha ilerde seçici davranılabilir..

-istanbul attack projesi ne durumda?

-şuan hiçbir hazırlık yok ben bu süre içerisinde solo albümümle uğraşdığım için konsantreyi bozmak istemedim...

-merak ettiğim bir soru daha..amerikada rapi yaşatanlar bile kısa bir zaman sonra çok fazla bölünmeyi ve ayrımı enaza indirip westsıde-eastsıde olarak ikiye indirdiler..bizde ise bir ayrılmadır gidiyor ve birleşimler çok az ne söylemek istersin bu konuda?

-ben geldiğimde çok farklı bir ortamla karşılaşdım insanlar çok alıngan olmuşlar.bu kısa dünyada insanlar dünyanın zevklerine kendilerini fazla kaptırmışlar..senelerdir arkadasım olan erci-e bile çok değişmiş ama kendisini hala arkadaş olarak çok seviyorum..ama artık kimsenin alınganlığıyla tripleriyle uğraşıcak gücüm yok..ayrımın fazla olmasının rapi geliştirceğine inanmıyorum belki buna çekememezlik diyebiliriz..insanlar bence yaptığı işin farkında olup üzerindeki sorumluluğu bilip daha olgun davranmalı..amerikadaki olay sadece maddi çıkarlardır büyük paralar dönüyor..türkiyede işler çok farklı burda bence rap adına var olma savaşı var amerikadaki gibi büyük para kazanma şansı yok..

-biaralar nefret için "zengin piçleri" "baba parasıyla albüm yaptılar" gibi sözler döndü dolaşdı bunlar için ne diyeceksin?

-biz bu güne kadar yaptığımız bu albümleri hep yokdan var ettik..ben ve ceza zengin insanlar değiliz ki ben babasız büyüdüm babamı ufak yaşda kaybettim baba parası yeme şansım olmadı rahmetli babamı mezarda rahat bıraksınlar...bazı kendini bilmezlere Allah gereken cezayı versin..biz zengin olsaydık rap şuan çoktan patlamışdı

-mıccheck,in albümü için ne diyeceksin?

-dünyadaki türkcerap,de ilk defa double albüm çıkıyor..benimkiyle aynı zamanda aralıkda çıkıyor bu albümlere çok güveniyoruz..türkrap asıl bundan sonra başlıyacak..

-hammer,dan çıkan yeni gruplarla ilgili yeni bir haberin varmı?

-ondaon,modexl,bizim albümler ve cezanın albümü bunların herbirine klip çekilcek ve tv,lerde yayınlancak..klip adına herşeyi hammer karşılıycak..hammer,ın surprız ataklarıda var..ilerleyen zamanlarda hep birlikde görücez..

-NOT: o gün yanımızda türkrap,in kendini kanıtlamış isimlerinden serrt müslümanlar grubundan tanıdıgımız dokuz canlı canavar recayi de vardı ve kendisine dr.fuchs hakkında bir kaç soru sorduk tabi........

-selam D.C.C.fuchs,la tanışman nasıl oldu?

- ankara da bir konserde kardeşi harun ile tanıştık daha sonra evine davet etti o zamana kadar fuchs,la tanışmamışdık...evinde ilk defa görmüşdüm kanımız kaynaşdı..fuchs,u sakin ve rahat buldum ve sağlam adam olduğunu anladım

-feat. teklifi kimden geldi?

-teklif fuchs,dan geldi ve sevindim..

-albümde kaç feat. var senden?

-üç feat. var..bunlar "havalara attım","bu dünyada yaşadıkca savaş" ve mısta bush için ´´dünya dönüyor"

-evet dcc kimlere slm yollamak istersin?

-şuanda hapishanede olan edip-g kardeşime unutulmadığını ve almanyaya geri döndüğümde tekrar kendisiyle calısacagımı şimdiden haber veriyorum.."karanlıkdaki adamlar",dan b-masta ya ve funky-c slm....buarada ankaradaki rap dinliyicilerinin sıcaklığını hissettim ve slm...

-her ikinizede türkrap yolunda başarılar...

-teşekkürler...

- ve son olarak söylemek istediklerin....

- ilk önce bu röportajı yaptıgınız ıcın size ve suikast.de ekibine tesekur ederım..daha sonra albumumde emegı gecen ,mıc check ,funky-c ,recayi , kardeşim h-run ,mısta brown ve hammer müziğe teşekkürler....türk rap sevenlerinin beni merakla beklediklerini biliyorum ve onlara uzun zamandır kulaklarında olusan pası atmaya bırebır bomba gıbı bır album ıle gerı donuyorum......BEN SAVAŞIMI SÖZLERİMDE SAKLADIM......

nefs-i tetik---ahker
http://turkcerapmuzik.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Röportaj: FUCHS(HUZUR N DAREM)
» Röportaj: Cashflow
» Röportaj: Duman
» Dj Akman Röportaj
» Röportaj: Azra