arabeskrap indir |Rap indir | Rap Müzik indir | Türkçe Rap indir | Hiphop | beat indir|
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

arabeskrap indir |Rap indir | Rap Müzik indir | Türkçe Rap indir | Hiphop | beat indir|

Rap indir | Rap Müzik indir | Türkçe Rap indir | Hiphop |

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Röportaj: Buldozer

YazarMesaj
KiRK4_KasiRGa
Admin
KiRK4_KasiRGa

Röportaj: Buldozer Empty
MesajKonu: Röportaj: Buldozer   Röportaj: Buldozer Icon_minitimeC.tesi Nis. 04, 2009 2:23 pm

SND: Selamlar Buldozer. Bizlere biraz kendini tanıtırmısın?

Buldozer: 1974 İstanbul doğumluyum. Okul yıllarından sonra iş hayatına atıldım ama bu arada rap her zaman hayatımın içindeydi. İş ve müzik ikisi bir arada gitmediği için askerden sonra işimi bırakmak zorunda kaldım, kendimi sadece müziğe verdim. Tek olunca çok zor. Yabancı dil olarak ingilizce bilirim.

SND: Piyasada çok eski olduğunu duyuyoruz. Daha önceleri nerelerdeydin?

Buldozer: Daha önceleri nerelerdeydim... Bir yandan çalışıyor bir yandanda müzik ve söz yazmaya çalışıyordum 1996 senesinde ilk demomu hazırladım hatta Cabbar (Nihat) Boss (Kaya) ilede featuringlerim vardı parçanın ismi İstanbul´du ama kısmet olmadı. O zamanlar hem maddi hem manevi sebepler ve 2002 senesine kadar uzadı iş. Bir zamanlar yapılan nankörlükleri görüp Rap müziği ile uğraşmayı bıraktım ve sadece işime verdim kendimi ama olmadı Rap benim hayatım olmuş ağır bastı ve işimi bırakıp sadece müzik yapmaya karar verdim 2002 senesindede bunu oldukça başarılı bir şekilde becerdim.

SND: ilk albümünden biraz bahsedermisin. Ne kadar zamanda tamamladın.

Buldozer: Albüm 1 senede hazırlandı. Albümde yer alan bütün müzikler bana ait ve hazırlanır hazırlanmaz çıktı. Bu arada R99 Özcan´ıma bana albüm için verdiği destekten dolayı sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim. Askerden gelir gelmez kendisi ile çok iyi işler yapacağız. Albümde teşekkür bölümü olasaydı teşekkür edeceğim adamların başında geleni R99 Özcan olurdu. Ama teşekkür bölümü olmadı bunuda buradan kendisine iletmek istiyorum Allah´a emanet Özcan´ım aklımdasın.

SND: Albümüne video klip çekilecekmi?

Buldozer: Sponsor bulunursa çekilecek.

SND: Kimleri dinlersin?

Buldozer: Dinlemeye değer bulduğum gruplar yada rapperlar rap dinlemeye ilk başladığım zamanlar sanırım 1980 lerdi. Run Dmc, Fat Boys, Tonny Loq, Marky Mark, Young mc, Ice mc, Snap
(Turbo B), Snow, Salt n Pepa, (Kriss Kross şimdilerin Missy elliot´u Kriss Kross un erkek elemanı trafik kazasında öldü) East 17, De La Soul, Arrsted Development, Noughty By Nature, Soul To Soul (Back To Life parçası özellikle), Public Enemy vs vs. Şimdilerde ise Dr Dre, 2pac, Snoop Doggy Dogg, Bone Thugs N Harmony, Bizzy Bone, Krazy Bone, Lazie Bone, Mo Thugs Family, Ice Cube, Mack 10 vs vs.

SND: Kimlerle featuring yapmak isterdin?

Buldozer: Türkçe rapte Karakan ve Erci E. ile yabancı rapte ise Ice Cube.

SND: Rape ne zaman başladın tam olarak?

Buldozer: Dinlemeyi kastediyorsanız 80li yıllarda , yapmayı kastediyorsanız Cartel´den öncede ufak tefek çalışmalarım olmuştu ama amatörce idi, iddialı değildim ama Cartel´den sonra işi ciddiye aldım 1995 ten itibaren diyebiliriz.

SND: Rap dışında hiphopın diğer dallarıyla ilgileniyormusun?

Buldozer: Hip Hop ile ilgili herşeyi severim. Ama asıl işim Rap yapmak.

SND: Kendi tarzını benzettiğin biri varmı?

Buldozer: Kendi tarzımı benzettiğim kimse yok ama örnek aldığım çok isim var.

SND: Konser vermeyi düşünüyormusun?

Buldozer: Kesinlikle anadolu turneleri düşünüyorum en kısa zamandada başlayacağız inşallah. Şu aralar rap için atılacak en ufak bir adım bir kaç sene sonra süratli koşuya dönüşecek bundan eminim. Bu yüzden elimden gelen herşeyi yapacağım.

SND: Son söz senin Buldozer...

Buldozer: Türkçe sözlü rap´in dünyaya açılabilmesi için önce Türkiye´nin bu müziği gelip geçici bir tarz olarak değilde dünyanın kabul ettiği gibi oturmuş bir tarz olduğunu görmesi gerekli. Yani biz dünyada kabul edilmiş ve oturmuş bir tarzla uğraşıyoruz dünyada bilinen ´´Rock, Pop vs vs" ama bunlardan başta gelenide RAP. Halkımız RAP müziği ile uğraşanları gelip geçici gözüyle görüyor. Önce bu tabuyu yıkmamız lazım ki Türk rap´i ülkemizde gereken önemi gördükten sonra dünyaya açılabilsin. Yani hala halkımız bizim tarzımızı "Acid" gibi gelip geçici sanıyor. Birde Türk kökenli bir müzik olmadığını iddia ediyorlar. Ama bu çok komik, sebebi ise şu an Türkiye´de severek dinlenen çoğu tarzda müzik zaten Türk kökenli değil. En azından biz Türk motifleri ile beslenilebilen bir tarz yapıyoruz.

Saygılar!

Buldozer A.k.a BuLLThuG CH
http://turkcerapmuzik.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Röportaj: Duman
» Röportaj: FUCHS(HUZUR N DAREM)
» Röportaj: Azra
» Röportaj: Cashflow
» Röportaj: Fuchs